top of page
Klinik Psikolog Dr. Ayşe Kaya GÖKTEPE

Ayşe KAYA GÖKTEPE, Endülüs Psikoloji'nin kurucusudur. International University of Sarajevo'da Psikoloji(İngilizce) Bölümü’nü fakülte ikinciliği derecesi alarak mezun olan Göktepe, Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını, Marmara Üniversitesi'nde Din Psikolojisi alanında doktorasını tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Müzikoloji programında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. İslami Psikoloji eğitimini Prof. Dr. Malik Bedri'den alan Göktepe, Cambridge Üniversitesi'nden İslami psikoloji diploması almıştır. Çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak çalışan Göktepe, akademik çalışmalarına İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bünyesinde Dr. Öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Psikoloji alanında pek çok kitabı, kitap bölümü ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 

 

Meslek eğitimleri içinde Şema Terapi, Gottman Çift Terapisi, EMDR Terapisi, Psikodrama Grup Terapisi, Müzik Terapi, İslami yönelimli Psikolojik Danışmanlık, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi ve Aile Danışmanlığı olan Göktepe, 10 yılı aşkın süredir psikoterapist olarak sahada çalışmaktadır. Ergen, Yetişkin ve Çiftlerle terapi çalışmalarını Endülüs Psikoloji'de yürütmektedir. Ayrıca kurumsal eğitimler, psikoloji öğrencilerine yönelik workshoplar ve halka yönelik psikoeğitim seminerleri düzenlemektedir.

 

2022 yılında VAVTV'de sunuculuğunu yaptığı "Aile Çatısı" isimli programı, yılın en iyi aile programı kategorisinde RTÜK ödülü almıştır.  Yunus Emre Yılı görsel ve işitsel medyada Doğru Türkçe kullanımı ödülü sn. Başkan Erdoğan tarafından kendisine takdim edilmiştir.  Göktepe, hâlen farklı dergilerde psikoloji içerikli köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca çeşitli bakanlık ve derneklerin desteklediği psikososyal proje çalışmalarına devam etmekte olup, seminer ve kitap çalışmalarını sürdürmektedir.

Göktepe, Evli ve iki çocuk annesidir.

ayse kaya goktepe web onlineterapi.png
RTuk odul toreni icin.jpg
bottom of page