top of page

Ekibimiz

Klinik Psikolog Dr. Ayşe Kaya GÖKTEPE

Ayşe KAYA GÖKTEPE, Endülüs Psikoloji'nin kurucusudur. International University of Sarajevo'da Psikoloji(İngilizce) Bölümü’nü fakülte ikinciliği derecesi alarak mezun olan Göktepe, Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını, Marmara Üniversitesi'nde Din Psikolojisi alanında doktorasını tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Müzikoloji programında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. İslami Psikoloji eğitimini Prof. Dr. Malik Bedri'den alan Göktepe, Cambridge Üniversitesi'nden İslami psikoloji diploması almıştır. Çeşitli üniversitelerde akademisyen olarak çalışan Göktepe, akademik çalışmalarına İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi bünyesinde Dr. Öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Psikoloji alanında pek çok kitabı, kitap bölümü ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 

 

Meslek eğitimleri içinde Şema Terapi, Gottman Çift Terapisi, EMDR Terapisi, Psikodrama Grup Terapisi, Müzik Terapi, İslami yönelimli Psikolojik Danışmanlık, Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoterapi ve Aile Danışmanlığı olan Göktepe, 10 yılı aşkın süredir psikoterapist olarak sahada çalışmaktadır. Ergen, Yetişkin ve Çiftlerle terapi çalışmalarını Endülüs Psikoloji'de yürütmektedir. Ayrıca kurumsal eğitimler, psikoloji öğrencilerine yönelik workshoplar ve halka yönelik psikoeğitim seminerleri düzenlemektedir.

2022 yılında VAVTV'de sunuculuğunu yaptığı "Aile Çatısı" isimli programı, yılın en iyi aile programı kategorisinde RTÜK ödülü sn. Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine takdim edilmiştir.  Göktepe, hâlen farklı dergilerde psikoloji içerikli köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca çeşitli bakanlık ve derneklerin desteklediği psikososyal proje çalışmalarına devam etmekte olup, seminer ve kitap çalışmalarını sürdürmektedir.

Göktepe, Evli ve iki çocuk annesidir.

ayse kaya goktepe web onlineterapi.png
RTuk odul toreni icin.jpg
 Uzman Klinik Psikolog Aleyna Nur SARAP

Aleynanur Sarap, İstanbulda doğup, 11 yaşında Amerikaya ailesi ile birlikte taşınarak, orta okul ve lise eğitimini yurtdışında tamamlamıştır. Lisans eğitimini New York Eyalet Üniversitesinde, biyokimya ve moleküler biyoloji ana bölümünde, ve matematik, psikoloji, gazetecelik artı ikincil bölüm dallarında, yüksek onur diploması ile tamamlamıştır.

Yüksek Lisansını Psikoterapi ve Danışmanlık üzerine New York Eyalet Üniversitesinde tamamlamıştır. Al-Hidaya İslami İlimler Seminar programında üç yıllık bir ilahiyat eğitimi 2020-2022 yılları arasında görmüştür. Bu dönemde lise öğrencisi olan genç kızlara öğretmenlik, ve rehberlik yaparak gençlik grubunu iki sene camide yönetmiştir. 

2022 yılında, Albany Medical Hastanesinde, 18-80 yaş aralığında hastaları dışardan psikoterapi tedavisi vererek bir sene boyunca çalışmıştır. Bu dönem içinde ilgilendiği hastalık teşhisleri, depresyon, anksiyete, kişilik bozuklukları, TSSB, OKG, DEHB, bipolar, madde kullanımı bozuklukları içeriğindedir. 2023 yılından beri, New York ta, Ellis Hastanesinde 11-17 yaş aralığında hastaneye yatırılan hasta vakalarıyla ilgilenip, yukarda bahsedilen teşhislerle birlikte, intihara teşebbüs, intihara yönelim, agresif bozukluğu çoğunluğuyla, DSM de bulunan bir çok teşhisle birebir ilgilenmiştir.

 

Bunun içinde entelektüel bozukluklar, otizm, psikoz ve şizofren hastalıkları da dahil olmakla, hem gençlerle, hem de aileleriyle birlikte çalışmıştır. Aynı zamanda hastanenin Acil Kriz ünitesinde, her yaş bireyiyle 2023 yılından beri ilgilenmektedir. Kullandığı terapi yöntemleri Psikodinamik terapi, Bilişsel Davranış terapisi(Cognitive Behavior), Diyalektik Davranış Terapisi(Dialectical Behavioral), Duygu Odaklı terapi (Emotion-Focused), Varoluşsal Terapi (Existential), Geştalt Terapi (Gestalt) , Resim Terapisi, Psikoeğitim, Grup terapisi, Geleneksel İntegre İslami Psikoterapi (Traditionally Integrated Islamic Psychotherapy), Çözüm Odaklı Terapi, Aile Sistemleri Terapisi içermektedir. 

Guided Hearts Enstitüsinde İslami psikoeğitim odaklı konuşmalarda webinar ve konferans vermektedir. 

Aleynanur Sarap şu an Cambridge Muslim College da İslami Psikoloji Diploma Programında öğrenci olarak, Haziran 2024’ te bu bölümdende mezun olmayı beklemektedir.

aleyna site.png
Klinik Psikolog Cihan ULUÇ

Cihan Uluç, lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Eğitiminin son yılında yine aynı üniversitede verilen pedagojik formasyon programını tamamlamıştır. 

Lisans sürecinde birçok danışmanlık merkezinde, rehabilitasyon merkezinde, Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşlerinde ve bir ilkokulda staj yapma imkanı bulmuştur.​

Aynı zamanda İstanbul Emniyet Müdürlüğünde yürüttüğü görev süresince çok sayıda toplumsal projede yer almıştır. Bu süre zarfında özellikle madde bağımlısı bireylerin topluma kazandırılmasına yönelik Polis Yıldızı: Hayata Bağlayan Bağ isimli projenin 2017-2020 yılları arasında genel koordinatörlüğünü yürütmüştür. ​

Şu anda aktif olarak yetişkin, çift, aile ve bağımlı gruplarında çalışmalarını sürdürmektedir.​

Cihan Uluç, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

cihan uluc resim_edited.png
Uzman Klinik Psikolog Samet KARAMAN

Samet Karaman, Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. 2014 yılında Psikolog olarak Zeytinburnu Belediyesine bağlı AKDEM kurumunda çalışmaya başlamıştır. 2017 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını yapmıştır. Çalıştığı süre boyunca çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi süreçleri yürütmüştür. Birçok projede Proje Koordinatörü ve Proje Yürürtücüsü olarak görev almıştır. 2021 yılından itibaren Reyhana Seedat süpervizörlüğünde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim süreçlerini tamamlamıştır.  Şu anda aktif olarak  Çift danışmanlığı, bireysel danışmanlık ve ergen danışmanlığı üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Samet Karaman evli ve bir çocuk babasıdır.

online terapi uzmanı samet karaman
bottom of page